Depilacja w salonie kosmetycznym

Standard

W wielu miejscach można zauważyć pojawiającą się coraz większą ilość gabinetów kosmetycznych mających w swojej ofercie najróżniejsze zabiegi. Mimo że jest ich sporo, większość z nich nie może narzekać na brak zainteresowania klientek. Trudno się dziwić, bowiem panie chcą wyglądać jak najlepiej. Zatem niekiedy efekty codziennych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w domu warto wspomóc wizytą u profesjonalnej kosmetyczki. Oczywiście każdy gabinet oferuje wiele zabiegów, wybór konkretnego jest uzależniony od potrzeb klientki.

Coraz więcej kobiet rezygnuje z samodzielnego przeprowadzania depilacji w domu. Niezależnie od tego czy użyje się maszynki do golenia, czy plastrów z woskiem do domowego użytku, efekt i tak jest zdecydowanie krótszy, niż po wizycie u kosmetyczki. Gabinety mają w swojej ofercie różne metody depilacji, do tych najbardziej popularnych można zaliczyć depilację laserową – dzięki której klientka pozbywa się owłosienia z wybranej przez siebie partii ciała, przy pomocy lasera. Jego wiązki sprawiają, że usunięty zostaje cały włos – raz usunięty już nie odrasta. Oczywiście nie można liczyć na spektakularny efekt po zaledwie jednym zabiegu, należy go powtórzyć kilkakrotnie – zależnie od klientki może być potrzebne wykonanie 3-5 sesji. Co ważne po depilacji laserowej nie można się opalać przez około 30 dni, dlatego też chcąc osiągnąć pożądany efekt na wakacje, zabiegi należy zacząć jeszcze w zimie. Depilację woskiem – metoda usuwania włosków przy użyciu ciepłego wosku. Zostaje on rozprowadzony po wybranej partii ciała, następnie kosmetyczka przykleja do niego materiał (niekiedy, w przypadku gęstego wosku, nie jest on potrzebny) i napiąwszy skórę energicznie go zdejmuje. Zabieg jest wyjątkowo skuteczny, ponieważ pozwala na pozbycie się włosków razem z cebulkami, przez co okres ich odrastania zdecydowanie się wydłuża, nawet do kilku tygodni.

Jak widać istnieją różne sposoby depilacji, warto je wykonywać u kosmetyczki, która ma doświadczenie i potrafi przeprowadzić zabieg dokładnie. Dzięki skorzystaniu z usług profesjonalisty można przez długi czas cieszyć się gładką skórą – zarówno depilację laserową, jak i tę wykonywaną przy pomocy wosku, można przeprowadzić na większości partii ciała. Gabinety oferujące depilację chociażby w Białymstoku można znaleźć na portalu salon kosmetyczny Świat Urody. Na początek warto spróbować danej metody na mniej wrażliwszych partiach jak np. nogi. Wybierając na pierwszą wizytę bardzo newralgiczną partię jak bikini, bardzo łatwo można się zrazić.

One thought on “Depilacja w salonie kosmetycznym

  1. Zuzzu

    Ciekawe co jest mniej bolesne depilacja woskiem czy laserem ? Chociaż skoro efekty tych depilacji są tak dobre, można jakoś przeżyć te chwile dyskomfortu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>