Elektrostymulacja, czyli wysiłek fizyczny w wersji „komfort”

Standard

Każda z nas chce być „fit”, jednak często nie mamy czasu albo chęci by po ciężkim dniu pracy udać się do siłowni czy iść pobiegać. A co dopiero wykonywać te czynności regularnie. Odpowiedzią na nasze pragnienia o smukłej, wysportowanej sylwetce osiągniętej niskim nakładem pracy własnej, może być poddanie się elektrostymulacji.

Jak wygląda zabieg? Terapia polega na przymocowaniu do ciała klientki elektrod, przez które przepłynie prąd o niskiej częstotliwości. Efektem tego procederu jest wywołanie skurczu mięśni będącego odpowiednikiem skurczów, jakie uzyskałoby się podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych. Zabieg ten może mieć zastosowanie praktycznie w odniesieniu do wszystkich części ludzkiego ciała. Największe efekty działania stymulacji mięśniowej można zaobserwować w obszarze ud, brzucha i pośladków. Niemniej kuracja ta sprawdzi się również w sytuacji, gdy chcemy poprawić kondycję skóry twarzy, wyzbyć się nadmiaru fałd skórnych powstałych na skutek nagłej utraty wagi lub gdy marzymy o tym by nasze piersi zostały ujędrnione i podniesione. Co więcej poziom intensywności impulsów elektrycznych docierających do naszej skóry może być regulowany, dzięki czemu zabieg ten jest nie tylko bezbolesny, ale i może stanowić formę relaksacyjnego masażu.

Jakie efekty przynosi poddanie się elektrostymulacji? Na skutek elektrostymulacji tkanka tłuszczowa oraz cellulit występujące w miejscu umieszczenia elektrod ulegają redukcji. Następuje spadek wagi. Sylwetka staje się smuklejsza, zaś mięśnie ulegają wzmocnieniu i wyrzeźbieniu. Skóra zostaje lepiej ukrwiona, dotleniona i odżywiona. Wzrasta stopień jej napięcia i elastyczności, a koloryt zostaje wyrównany. Zwiększa się poziom odporności całego organizmu oraz zmniejszają się ewentualne dolegliwości bólowe, na przykład występujące w okolicy kręgosłupa. Mikrowłókna zostają uelastycznione, a produkcja kolagenu zwiększona. Wzmożeniu ulegają także procesy związane z metabolizmem, wydzielaniem toksyn oraz cyrkulacją krwi. Jesteś zainteresowana tą wygodną, zdrową i skuteczną metodą pozwalającą na szybką utratę wagi, ale nie wiesz jak znaleźć salon kosmetyczny posiadający ten zabieg w portfolio swych usług? Nic prostszego, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę internetową sformułowanie „elektrostymulacja” oraz na przykład słowa „kosmetyczka Poznań”, a otrzymasz całą listę miejsc, do których możesz się udać. Pamiętaj, aby wybrać salon polecany przez inne osoby, gdyż zwiększa to prawdopodobieństwo, że również wyjdziesz zadowolona z usług.

2 thoughts on “Elektrostymulacja, czyli wysiłek fizyczny w wersji „komfort”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>