Kosmetyczka z Kielc podpowie jak pielęgnować skórę

Standard

Skóra tłusta zwykle nie wygląda ładnie. Szpecą ją zaskórniki, rozszerzone pory i nierzadko pryszcze. Zawsze się błyszczy, czasem łuszczy i ma szary koloryt. W dotyku jest gruba, szorstka i nierówna. Czasem bywa wrażliwa. Najważniejsze w jej pielęgnacji jest oczyszczanie. Najlepiej w tym celu odwiedzić kielecki salon kosmetyczny ze swiaturody.com.

Jeśli jednak chce się oczyszczanie przeprowadzić w domu to trzeba mieć świadomość, że bardzo ważna jest higiena. Trzeba przed zabiegiem dokładnie umyć ręce. Najlepsze jest mydło antybakteryjne. Później należy przygotować parówkę. W tym celu gotuje się 2 łyżki ziół np. szałwii czy bratka w 2 litrach wody. Wylewa odwar do miski, pochyla nad nią i przykrywa głowę ręcznikiem. Parówka powinna trwać 15-20 minut. Przy cerze wrażliwej krócej. Po wykonaniu parówki można już usuwać gazą zanieczyszczenia. Trzeba to robić delikatnie, ale dokładnie, bo jeśli coś pozostanie może rozwinąć się stan ropny. Gdy skóra jest już oczyszczona twarz trzeba przemyć tonikiem ściągającym pory. Najlepszy jest z dodatkiem alkoholu. Później można dodatkowo wykonać maseczkę z białka kurzego wymieszanego z niewielka ilością mąki. Można tez dodać soku z cytryny.

Oprócz oczyszczania skóra tłusta potrzebuje również złuszczania. Można przeprowadzić je w salonie kosmetycznym u dermatologa lub w warunkach domowych. W sprzedaży dostępne są kremy z kwasami lub specjalne preparaty. Peeling stosowany regularnie też jest wskazany choć on usuwa tylko te martwe komórki, które już zaczęły się od skóry odrywać. Jeżeli chodzi o kremy to dla cery tłustej polecane są kremy lekkie, nie zatykające porów. Powinno się je używać raczej na dzień. Kremowanie na noc nie jest wskazane. Zwłaszcza nie wolno nakładać grubej warstwy kremu, bo to w połączeniu z naturalnym tłuszczem może spowodować zatykanie się porów i w efekcie stany zapalne w postaci pryszczy. Cera tłusta lubi kremy złuszczające i nawilżające, ewentualnie ochronne, ale nie tłuste. Trzeba wybierać preparaty przeznaczone specjalnie do tego typu cery. Skóra tłusta nie może się obyć bez maseczek. Z domowych warto polecić drożdżową. Dobrze jest też przemywać ją woda z dodatkiem ziół np. bratka, wodą z dodatkiem octu czy soku z cytryny, ewentualnie soli. Twarz trzeba myć kilkakrotnie w ciągu dnia. Warto używać mydeł siarkowych lub antybakteryjnych. Czasem warto wybrać się też do salonu kosmetycznego. Kosmetyczka w Kielcach dla cery tłustej zaleci wykonanie mikrodermabrazji z biostymulacją laserową, peelingu kawitacyjnego także z ultradźwiękami a może peelingu pirogronowego.

 

One thought on “Kosmetyczka z Kielc podpowie jak pielęgnować skórę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>