Od lakierowania do implantów – najpopularniejsze zabiegi stomatologiczne w Katowicach

Standard

Coraz więcej osób chce nie tylko leczyć zęby, ale w pierwszej kolejności odpowiednio o nie dbać – tak, żeby leczenia uniknąć. Coraz częściej pacjenci odwiedzają gabinety tylko po to by wykonać zabiegi czysto profilaktyczne lub zwyczajnie skontrolować stan uzębienia. Jest to postawa, którą pochwali każdy profesjonalny stomatolog. Katowice są jednym z tych miast w których świadomość znaczenia profilaktyki wciąż rośnie. Ludzie przychodzą do gabinetów bo coraz lepiej wiedzą, że nie wystarczy tylko mycie zębów.

Często decydują się też na zabiegi czysto kosmetyczne, jak na przykład wybielanie zębów. Kiedyś musieliśmy się pogodzić z tym, że nasze zęby z natury są bardziej żółte czy też w wyniku picia zbyt często kawy i herbaty. Dziś zamiast wstydzić się własnego uśmiechu, idziemy do lekarza – i nierzadko już po jednym zabiegu możemy cieszyć się bielszymi zębami. Taka procedura jest dostępna praktycznie u każdego stomatologa. Katowice zaś cieszą się dużą jej popularnością, szczególnie wśród kobiet.

Jeśli chodzi o zabiegi czysto profilaktyczne, zaliczyć możemy do nich lakierowanie zębów oraz lakowanie. Są one również często wykonywane, ponieważ pozwalają nam utrzymać nasze zęby w dobrej kondycji. Lakierowanie polega na pokryciu zębów specjalnym lakierem z fluorem, który chroni je przed bakteriami oraz próchnicą. Jest to również rozwiązanie problemu nadwrażliwości, ponieważ przynosi szybką i trwałą ulgę. Lakowanie zaś to wypełnienie drobnych ubytków i szczelin, co zabezpiecza przed ich powiększaniem i próchnicą. Jeśli niestety już cierpimy z powodu bólu zęba, najprawdopodobniej czeka nas niezbyt miła procedura – leczenie kanałowe. Na szczęście jest ono wykonywane w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nasz dyskomfort jest wyraźnie zmniejszony. Lekarz najpierw oczyszcza kanaliki zębowe z toksyn, a następnie dewitalizuje zęba – czyli dokonuje umartwienia miazgi. Dzięki temu przestajemy odczuwać ból.

Jeśli zęba nie da się już wyleczyć tą metodą pozostaje jedynie ekstrakcja. W jej przypadku warto także pomyśleć o późniejszym wypełnieniu powstałej luki. Możemy to zrobić wstawiając sobie porcelanowy most lub też tytanowy implant. Nie jest to jedynie kwestia estetyki, na której skupia się większość pacjentów, ale także sposób na uniknięcie licznych problemów technicznych, jakie mogą wystąpić, jeśli brakuje nam zęba. W takim przypadku zęby sąsiadujące potrafią się wykrzywić, rozchwiać i w konsekwencji doprowadzić nawet do wad zgryzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>