Paradontoza – dlaczego nie wolno jej bagatelizować

Standard

Zdrowie naszych zębów ma kluczowe znaczenie dla schludnego i pożądanego wyglądu. Nie ma tu miejsca na przypadek i niedbalstwo, a ewentualny sukces jest składową wielu starań i konsekwencji działania. Profilaktyka jest podstawą, która daje nam możliwości skorzystania z szerokiego zakresu stomatologii estetycznej. Gabinet stomatologiczny to miejsce, które z całą pewnością cieszy się wśród pacjentów dużym uznaniem, zwłaszcza w takich miastach jak Częstochowa, która posiada wiele specjalistycznych salonów dentystycznych [tu: spis gabinetów z dentysta-stomatolog.com – Częstochowa] . Zapoznanie się z ich ofertą pozwala samodzielnie wypracować swoją opinię.

Problemy chorobowe w kwestii jamy ustnej pojawiają się stosunkowo często, a walka z nimi jest niezwykle uciążliwa. Konieczne jest wówczas wsparcie specjalisty, który w drodze konsultacji znajdzie najlepsze rozwiązanie problemu. Próchnica, kamień, to już choroby społeczne, z którymi każdy z nas się spotyka na co dzień. Zapalenie dziąseł jest jedną z nich, mimo że objawy nie są oczywiste i często przez nas bagatelizowane.

Zapalenie przyzębia to choroba niosąca ze sobą duże zagrożenie dla zdrowia uzębienia. Jej objawy wydają się niewinne, a znanych przyczyn jest wiele. Zapalenie przyzębia to paradontoza, choroba tkanek przyzębia, powodująca odsłonięcie szyjek zębowych, a w skrajnych przypadkach ich utratę. Znane przyczyny, to przede wszystkim :
· Brak odpowiedniej higieny profilaktyki zdrowia jamy ustnej;
· Palenie papierosów;
· Nieleczony kamień nazębny;
· Nieodpowiednia dieta.

Zapalanie przyzębia pojawia się zazwyczaj u osób w wieku powyżej 35 roku życia oraz u palaczy. Pierwsze objawy są mało sugestywne i zazwyczaj nie robią na nas żadnego wrażenia. Krwawienie dziąseł zrzucamy na karb zbyt twardej szczoteczki, na ból i opuchliznę często w ogóle nie reagujemy. Panika zaczyna się w chwili odsłonięcia szyjek zębowych, gdy choroba jest już w bardzo zaawansowanym stadium. To jednak nie przekreśla naszych szans na wyleczenie. Nowoczesne metody pozwalają odwrócić ten proces. Uwaga! Paradontozę można wyleczyć! Choć proces ten jest długotrwały i stosunkowo trudny. Warto podkreślić, że zaniedbanie leczenia na tym etapie skutkuje niestabilnością uzębienia i jego utratą. Wówczas już nic nam nie pomoże, a to, co jest w stanie przywrócić nam uśmiech na twarzy, to proteza.

Doświadczony stomatolog to osoba godna zaufania, z którego usług skorzystało już wiele pacjentów. Profesjonalizm i odpowiednie podejście to cechy wyróżniające dobry gabinet spośród wielu innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>