Sposoby na problemy z zębami

Standard

Wiele osób boryka się z rozmaitymi problemami z uzębieniem. Do tych najczęściej spotykanych należą przebarwienia, niewielkie ubytki, krzywe zęby oraz braki zębów w jamie ustnej. Na szczęście rozwój technologii dotknął także stomatologii i dzięki temu na każdy z tych problemów rozwiązanie znajdzie nasz dentysta.

Gdańsk jest miastem, w którym bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się zabieg wybielania zębów w gabinecie dentystycznym. Wystarczy już nawet jedna wizyta, byśmy mogli cieszyć się pięknymi, białymi zębami, niezależnie od tego, jaki jest ich naturalny kolor lub też jakie mamy nawyki żywieniowe.

W przypadku krzywych zębów bardziej pomoże nam ortodonta – do którego skieruje nas stomatolog. Gdańsk posiada bardzo bogatą ofertę gabinetów ortodontycznych (dentysta-stomatolog.com/gdansk,1.html), w których możemy założyć aparat i wyprostować swoje zęby. Jest to wieloetapowa i długotrwała metoda leczenia, ale pierwsze efekty widzimy bardzo szybko. Noszenie aparatu wymaga wielkiej dbałości o higienę jamy ustnej i jest dość uciążliwe, ale gdy tylko zobaczymy, że to naprawdę działa, zyskamy motywację do kontynuowania leczenia. Obecnie wiele dorosłych decyduje się na założenie aparatu – często jest to punkt wyjścia dla dalszego leczenia stomatologicznego. W przypadku niewielkich ubytków najczęściej stosuje się lakowanie, które uzupełnia braki w szkliwie i zabezpiecza przed ich dalszym rozwojem.

Jeśli zaś mamy zdrowe zęby i chcielibyśmy takim stanem cieszyć się jak najdłużej, możemy zdecydować się na zabieg lakierowania zębów, czyli pokrycia ich specjalnym lakierem z fluorem. Zabezpieczy je to przed próchnicą, a także rozwiąże problem ich nadwrażliwości.

Jeśli niestety brakuje nam zęba, jest to również do naprawienia. Istnieje niezwykle szeroka oferta w dziedzinie protetyki stomatologicznej. Brak możemy uzupełnić za pomocą porcelanowego mostu lub też tytanowego implantu. Oba sposoby gwarantują nam trwały i naturalny efekt. Dla pacjentów najważniejsza jest zwykle kwestia estetyki, ale brak zęba może powodować również szereg problemów technicznych. Pozostałe zęby potrafią się rozchwiać i wykrzywić, co w konsekwencji może prowadzić nawet do wad zgryzu. Pamiętajmy zatem, żeby jak najszybciej uzupełnić ubytek w szczęce, aby się uchronić przed dalszymi problemami z uzębieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>